01 KopiowanieXII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i Seniorów Ochotniczych Straży Pożarnych odbyły się 10 września na stadionie Ruchu w Skarżysku-Kamiennej. Wśród seniorów najlepsza okazała się reprezentacja OSP Sorbin, na drugim miejscu zawody zakończyli druhowie z OSP Kierz Niedźwiedzi, trzecie miejsce zajęli druhowie OSP Grzybowa Góra, w kategorii MDP zwyciężyła ekipa z Grzybowej Góry przed OSP Sorbin. W zakończeniu zawodów uczestniczyli wójt gminy Mariusz Walachnia i komendant gminny OSP Zdzisław Kuźdub.

Przed rozpoczęciem zawodów, meldunek o gotowości do ich rozpoczęcia na ręce prezesa ZP ZOPS, marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego, złożył Marek Odelski z OSP Łączna. Uczestników zawodów powitał komendant powiatowy PSP st. bryg. Marcin Machowski, kierownikiem zawodów był bryg. Jarosław Janowski, sędzią głównym mł. bryg. Marcin Jasiński.

Zawody zostały rozegrane w konkurencjach rozwinięcie bojowe i bieg sztafetowy na 400 metrów z przeszkodami. W kategoriach młodzieżowych w zawodach udział w wzięły 2 drużyny. W zawodach seniorów zostały rozegrane konkurencje: ćwiczenia bojowe i bieg sztafetowy 7x50 metrów z przeszkodami. W zawodach udział wzięło 8 drużyn seniorów, w tym OSP Mroczków, OSP Sorbin oraz OSP Nowy Odrowążek, oraz dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. W tym roku zabrakło silnej zazwyczaj ekipy z Lipowego Pola Plebańskiego oraz Kobiecych Drużyn Pożarniczych.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Zwyciężyła reprezentacja OSP Grzybowa Góra (mieszana(, drugie miejsce zajęła drużyna OSP Sorbin. Wśród seniorów najlepsza okazała się reprezentacja OSP Sorbin, na drugim miejscu zawody zakończyli druhowie z OSP Kierz Niedźwiedzi, trzecie miejsce zajęli druhowie OSP Grzybowa Góra.

4. OSP Suchedniów - 112,97 pkt.
  5. OSP Skarżysko - Kamienna – 115,50 pkt.
  6. OSP Nowy Odrowążek - 130,72 pkt.
  7. OPS Łączna - 130,98 pkt.
  8. OSP Mroczków 174,25 pkt

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowej dyplomy i puchary oraz nagrody rzeczowe.