8 listopada uczniowie klasy Ia Szkoły Podstawowej w Bliżynie z wychowawczynią Grażyną Kij gościli w Domu Tkaczki Urszuli Wolskiej. Celem wycieczki było poznanie dawnych zajęć i zawodów ludzi mieszkających na wsi, zapoznanie się z tkactwem i obróbką włókna.
Dzieci serdecznie powitała Ula Wolska, która oprowadziła uczestników wycieczki po Domku Tkaczki i w interesujący sposób opowiedziała o tym, jak żyli dawniej ludzie. Dzieci mogły spróbować tkać na krosnach, czesać len, międlić ,itp. Ciekawiły uczniów różne stare eksponaty, naczynia i urządzenia, które ułatwiały dawniej ludziom pracę w domu i  gospodarstwie domowym.

Na koniec wizyty dzieci podziękowały Pani Uli za ciekawą lekcję historii własnoręcznie wykonanymi laurkami. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała Również wychowawczyni Grażyna Kij serdecznie dziękuje Uli Wolskiej za umożliwienie zwiedzania muzeum oraz przekazanie dzieciom wiele interesujących wiadomości. Podziękowania kieruje też do mamy Kacperka, Gabrieli Mindy za uczestnictwo w wycieczce i pomoc.

informator

    Archiwum

 

3

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski