Dziś w strażackiej remizie w Sorbinie członkowie Klubu Seniora Pogodni oraz ich przyjaciele i sympatycy spotkali się na wieczerzy wigilijnej. Przybyłych w imieniu zarządu powitała Halina Boczek, życzenia zebranym złożyli wójt Mariusz Walachnia, radni Halina Fidor i Jacek Krzepkowski, nasi dzielnicowi oraz prezes klubu z Bliżyna Halina Relidzyńska. Okolicznościowe wiersze recytowała Danuta Młodawska.
Po miesięcznej przerwie w wędrowaniu, wymuszonej przez deszczową pogodę, uczniowie ze Szkolnego Klubu Turystycznego Wędrowiec, wybrali się po kolejną górę w Kornie Gór Świętokrzyskich w dniu 26 listopada 2016r. Tym razem za cel obraliśmy sobie Klonówkę (473m n.p.m.). Duża, bo 41. osobowa grupa (tego dnia razem z nami w wycieczce wzięli udział uczniowie ze S.P. nr 9 w Skarżysku-Kamiennej), rozpoczęła rajd od Dąbrowy pod Kielcami.
14 grudnia w strażackiej remizie w Mroczkowie odbyło się spotkanie opłatkowo-świąteczne. Życzenia seniorom i ich rodzinom złożyli: ks. Krzysztof Sieczka, radni powiatowi Anna Leżańska i Mieczysław Bąk, wójt Mariusz Walachnia, radni Monika Gruszczyńska i Jacek Krzepkowski, dyrektor GOK-u Katarzyna Skarus oraz dzielnicowi Emil Sadza i Paweł Jelonek.
Dziś w strażackiej remizie odbyło się tradycyjne, organizowane od ośmiu już lat, świąteczno – noworoczne spotkanie członków Klubu Seniora w Bliżynie. Życzenia zebranym na ręce prezes klubu złożyli: w imieniu proboszcz ks. Łukasz Madej, wójt gminy Mariusz Walachnia, pracownicy socjalni Monika Łukomska i Danuta Czarnecka, dzielnicowi Paweł Jelonek i Emil Sadza oraz Wacław Pejas (klub w Mroczkowie) i Halina Boczek (klub w Sorbinie). Wcześniej uczyniła to dyrektor GOK-u Katarzyna Skarus.
Dziś w sali konferencyjnej skarżyskiego starostwa wręczono nagrody laureatom powiatowego konkursu fotograficznego zatytułowanego Skarżyski – Powiat w Eko Widokiem. W kategorii open I miejsce zajął nasz mieszkaniec Andrzej Adamczyk za fotografię zatytułowaną Martwe drewno w rozkwicie – Świnia Góra. Zdobył też II miejsce w plebiscycie publiczności. I miejsce w kat. 16-18 lat zajęła Małgorzata Lacko z Gilowa (Trzy modrzewie).
Polski Komitet Pomocy Społecznej Oddział w Bliżynie informuje, że wydawana będzie żywność wyłącznie dla osób najuboższych z terenu gminy Bliżyn, spełniających kryterium dochodowe.
Żywność wydawana będzie w 3 punktach:
1.Budynek przedszkola w Mroczkowie w dniu 17.12.2016 od godziny 09:00 do 13:00 dla miejscowości: Górki, Mroczków, Mroczków Kapturów, Mroczków Kamionka, Sołtyków, Płaczków, Płaczków Piechotne, Piłty, Rędocin, Sobótka.
2.Remiza OSP Sorbin w dniu 17.12.2016 od godziny 09:00 do 13:00 dla miejscowości: Sorbin, Zbrojów, Nowki, Odrowążek, Nowy Odrowążek, Kopcie, Kucębów Dolny, Kucębów Górny, Kucębów Borek, Kucębów Odcinek.
3.Dawny Posterunek Policji w Bliżynie w dniu 17.12.2016 od godziny 09:00 do 13:00 dla miejscowości: Bliżyn, Drożdżów, Gilów, Gostków, Ubyszów, Wojtyniów, Wołów, Jastrzębia, Bugaj, Brzeście, Zagórze.
Należy mieć przy sobie dowód osobisty i skierowanie.
Niestawienie się w wyznaczonym terminie - nie daje możliwości odbioru żywności w innym dniu.
Prezes PKPS
Oddział Bliżyn
Monika Sokołowska
Uczennica klasy Vb Szkoły Podstawowej im. Generała Stanisława Maczka w Bliżynie, Marta Jędrzejczyk wraz ze swoją grupą taneczną jest w finale Talentu Świętokrzyskiego. Włożyła ogrom pracy i czasu w przygotowania do każdego etapu konkursu. Jako jedyni awansowali do finału reprezentując powiat w ten sposób skarżyski. Aby wygrać potrzebuje jak największej ilości głosów.