Dziś w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku – Kamiennej odbyła się narada roczna, podsumowująca funkcjonowanie jednostek ochrony przeciwpożarowej w powiecie. Wziął w niej udział wójt Mariusz Walachnia, przewodniczący rady gminy Jerzy Rams, komendant gminny OSP Zdzisław Kuźdub oraz prezesi poszczególnych jednostek. Obradom przewodniczył komendant powiatowy Sylwester Hamera.
70. lat temu, 1 lutego 1944 roku, Niemcy zamordowali w Mroczkowie rodziny Janasów i Dobrowolskich. Dziś w intencji ofiar hitlerowkiego bestialstwa odprawiona została Msza św., po której pod pomnikiem ofiar delegacje rodzin, władz samorządowych, kombatantów i drużyn strzeleckich złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze. Oddany został salut, zawyła strażacka syrena.
Z inspiracji sołtys Wołowa Moniki Sokołowskiej wspartej przez lokalną społeczność oraz sponsorów dziś w strażackiej remizie odbyła się impreza rodzinna zatytułowana "U nas sielsko i anielsko". Poza mieszkańcami Wołowa, przede wszystkim najmłodszych, współnie bawili się wójt Mariusz Walachnia, przewodniczący rady gminy Jerzy Rams oraz radni Aleksandra Milanowska i Wiesław Gregiel.
Uczęszczający do placówek w Bliżynie oraz w Mroczkowie w ramach projektu „Przedszkole z kapitałem” nasi przedszkolacy dla swych Babć i Dziadków zaprezentowali dziś spóźnione o tydzień ze względu na warunki pogodowe przedstawienie jasełkowe oraz program artystyczny związany z Dniem Babci i Dziadka. Gościnną remizę OSP tłumnie wypełnili nie tylko seniorzy, ale również rodzice dzieci oraz władze samorządowe gminy.
Katarzyna Połeć, solistka reprezentująca Gminny Ośrodek Kultury w w Bliżynie zajęła II miejsce podczas przeprowadzonego wczoraj we Włoszczowie Finału XXI Świętokrzyskiego Koncertu Kolęd i Pastorałek. Łącznie na scenie włoszczowskiego domu kultury zaprezentowało się 20. podmiotów artystycznych w czterech kategoriach: soliści, chóry, zespoły i zespoły ludowe.