Kilka tysięcy osób bawiło się podczas tegorocznej, VI Przystani Bliżyn 2015. Gwiazdą wieczoru był koncert zespołu Brathanki, podczas którego bawiło się około 3 tys. osób. Wcześniej koncertował zespół Maxel, po którym oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonali wójt Mariusz Walachnia oraz przewodniczący rady gminy Tadeusz Łyjak w towarzystwie delegacji z Białorusi, Słowacji i Węgier.
Sobota była pracowitym dniem dla naszych artystów. Parafialna Orkiestra Dęta Perły Wincentego najpierw wzięła udział w koncercie orkiestr w Michniowie, później uświetniła pobyt delegacji z Węgier w gminie Skarżysko Kościelne. W Michałowie podczas odsłonięcia pamiątkowej tablicy w obecności m.in. konsul generalnej Ambasady Węgier odegrała hymn tego kraju, później wraz z zespołem Sorbin uświetniła piknik w Michałowie, który poprowadził Adam Młodawski.
Tym razem pogoda dopisała. W sobotę około 250. osób wzięło udziałw Marszobiegu Powiatowym, którego ośmiokilometrowa trasa biegła znad blizyńskiego zalewu do Mroczkowa. Amatorów aktywnego wypoczynku powitali starosta skarżyski Jerzy Żmijewski, wójt gminy Mariusz Walachnia oraz członkinie zarządu powiatu Anna Leżańska i Katarzyna Bilska. Część trasy pokonali też goszczące w naszej gminie delegacje zaprzyjaźnionych gmin z Białorusi, Słowacji i Węgier.
Już 21 czerwca zapraszamy na największą w Gminie Bliżyn impezę plenerową pn. "Przystań Bliżyn 2015".
Już od godz. 15.00 na placu przed Zameczkiem wystąpią:
W ZWIĄZKU Z PLANOWANĄ IMPREZĄ PLENEROWĄ „PRZYSTAŃ BLIŻYN 2015" INFORMUJEMY, IŻ W DNIU
21 CZERWCA 2015 R.
NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI PRZEJŚCIA
NAD ZALEW PRZEZ PLAC OBOK ZAMECZKU.
Za utrudnienia przepraszamy.
Dziś na boisku sportowym w Ubyszowie rozegrany został mecz piłki nożnej radni vs. sołtysi. Piękna pogoda sprawiła, że przed altaną zgromadziła się liczna publiczność. Grano 2 x 15 minut. Radni zwyciężyli 5:1, choć w pewnym momencie sędzia - wójt Mariusz Walachnia dopuścił do obrony bramki sołtysów trzy panie. Bramki strzelili: Monika Sokołowska, Radosław Bułka 2, Tomasz Durlik, Szymon Mastalerz - dla sołtysów Bartłomiej Kołakowski.
Rada Gminy na dzisiejszej sesji jednogłośnie udzieliła wójtowi gminy Mariuszowi Walachni absolutorium z wykonania budżetu gminy za 2014 rok. Dochody osiągnęły poziom 25.824.353 zł tj. 94,1% plany, wydatki zamknęły się kwotą 27.718.335 zł, czyli 93,8% planu. Na inwestycje gmina wydała 8.840.984 zł. Radani wysłuchali sprawozdań jednostek organizacyjnych oraz podjęli kilka ważnych uchwał.