18 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9


       

„Dzikie” obyczaje nad Zalewem Bliżyńskim

Wielkość czcionki

IMG 5659 KopiowanieKażdy, kto w pierwszych dniach listopada wybrał się na spacer deptakiem wokół zalewu w Bliżynie, czy też skorzystać z siłowni zewnętrznej lub placu zabaw, mógł przecierać oczy ze zdumienia. Teren od parkingu poprzez siłownię zewnętrzną, plac zabaw, miejsce ogniskowe, boiska do siatkówki plażowej, aż do ogrodzenia byłego Polifarbu został zbuchtowany przez watahę dzików. Nasi dzicy sąsiedzi urządzili sobie żerowisko, obracając w perzynę murawę na powierzchni około 0,5 ha, niwecząc wieloletnie nakłady poniesione na zagospodarowanie tej przestrzeni.

Na tę chwilę odtworzenie tego terenu do stanu poprzedniego, aby znów móc z niego korzystać, pociągnie za sobą trudne do oszacowania koszty, z pewnością znaczne.

Kto zapłaci za szkody? Prawo łowieckie reguluje zasady ponoszenia odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez dziką zwierzynę, ale tylko w stosunku do upraw rolnych. Jednym z możliwych rozwiązań, jak wyjaśnia wójt Mariusz Walachnia, jest zwrócenie się do ubezpieczyciela, który ubezpiecza majątek gminy, w tym również przestrzeń publiczną do jakiej niewątpliwie należy teren nad zalewem Bliżyn.

IMG 5659 Kopiowanie

IMG 5660 Kopiowanie

IMG 5661 Kopiowanie

IMG 5662 Kopiowanie

IMG 5663 Kopiowanie

IMG 5664 Kopiowanie

IMG 5665 Kopiowanie

IMG 5666 Kopiowanie

 

 

 

obywatel slidersuwumwsps