18 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9


       

APEL O POMOC DLA POGORZELCÓW PO POŻARZE DOMU JEDNORODZINNEGO

Wielkość czcionki

624 czerwca przed godziną dziesiątą Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Skarżysku – Kam. otrzymało zgłoszenie o pożarze poddasza domu jednorodzinnego w miejscowości Ubyszów. Niespełna godzinę po ugaszeniu pożaru domu w Ubyszowie, na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Skarżysku – Kamienna wpłynęło zgłoszenie o pożarze kolejnego domu w gminie Bliżyn. Tym razem paliło się poddasze budynku murowanego w miejscowości Bugaj.

Do akcji zadysponowano cztery samochody straży pożarnej, w tym specjalistyczny podnośnik, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policję, Pogotowie Gazowe i Energetyczne. Działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, odłączeniu napięcia poprzez wykręcenie bezpieczników, zakręceniu instalacji gazowej i podaniu jednego strumienia wody do wnętrza palącego się poddasza. Ratownicy wyposażeni w aparaty oddechowe przeszukali dom w celu ustalenia, czy w budynku przebywają ludzie. W pomieszczeniach na parterze znajdował się mężczyzna który nie odniósł obrażeń. Drugi z mieszkańców znajdował się poza domem. Dalsze działania straży polegały na wyrzucaniu z poddasza spalonego wyposażenia i przelewaniu go wodą oraz sprawdzeniu za pomocą kamery termowizyjnej występowania zarzewi ognia w ścianach budynku. Pracownicy Pogotowia Energetycznego odłączyli napięcie od budynku a Pracownicy Pogotowia Gazowego zakręcili zawór instalacji gazowej. Dalsze działania wyjaśniające prowadzi Policja.

W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie poddasza. Straty oszacowano na 20 tysięcy złotych.

W zdarzeniu udział brały jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Bliżyna.

Niespełna godzinę po ugaszeniu pożaru domu w Ubyszowie, na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Skarżysku – Kamienna wpłynęło zgłoszenie o pożarze kolejnego domu w gminie Bliżyn. Tym razem paliło się poddasze budynku murowanego w miejscowości Bugaj. Na miejsce zdarzenia zadysponowano cztery samochody straży pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Energetyczne i Policję. Po dojeździe zastępów straży na miejsce, okazało się że ogniem objęty jest dach budynku mieszkalnego.

Mieszkanka domu znajdowała się poza budynkiem. Nie odniosła żadnych obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i podaniu trzech strumieni wody na palący się dach. Jednocześnie z tymi działaniami z mieszkania ratownicy wynieśli meble, ubrania, dokumenty i sprzęt elektroniczny. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych elementów konstrukcyjnych dachu , drewnianych przepierzeń oraz wyniesiono z poddasza spalone wyposażenie. Za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono występowanie zarzewi ognia w budynku. Zarzewi nie stwierdzono. Na teren akcji przybył inspektor z Powiatowego Inspektoratu Nadzory Budowlanego. Z powodu uszkodzonego drewnianego stropu wyłączył on natychmiastowo budynek z użytkowania. Na teren akcji przybył także powiadomiony telefonicznie wójt gminy Bliżyn. W celu zabezpieczenia domu przed opadami deszczu na spalony dach założono folię dostarczoną przez Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej. Mieszkańcom domu schronienia udzieliła rodzina. Przybyli na miejsce pożaru pracownicy Pogotowia Energetycznego odłączyli dopływ prądu do budynku. W wyniku pożaru spaleniu uległ dach na budynku oraz wyposażenie znajdujące się na poddaszu. Straty materialne wyniosły około 120 tysięcy złotych. Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej na poddaszu. W zdarzeniu udział brały jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Bliżyna.

Źródło: https://www.spottedskarzysko.pl/fakty/item/3183-apel-o-pomoc-dla-pogorzelcow-po-pozarze-domu-jednorodzinnego.html

6

 

 

obywatel slidersuwumwsps