14 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mroczkowie odbyła się lekcja: „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” w ramach kampanii społecznej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Kampania edukacyjno-informacyjna dotyczy poprawy bezpiecznego korzystania przez najmłodszych użytkowników z telefonu i Internetu.
Podstawowym celem kampanii jest promocja bezpieczeństwa dzieci „w sieci”, oraz profilaktyka poprzez edukację. Akcja skierowana jest zarówno do dzieci, ale również rodziców i opiekunów. Zajęcia przygotowali pracownicy UKE.
Podczas zajęć prowadzący zwrócili uwagę uczniom na zagrożenia i pułapki z jakimi mogą mieć kontakt w Internecie. Dzieci zostały poinformowane w jaki sposób powinny korzystać z sieci, czego należy się wystrzegać aby nie ponieść wysokich kosztów finansowych, nie paść ofiarą wykradnięcia ważnych informacji czy włamania się przez inną osobę do prywatnego konta np. mailowego. Rozmawiano również o tworzeniu bezpiecznych haseł, pobieraniu i instalowaniu gier oraz aplikacji, wirusach, zasadach bezpiecznej komunikacji oraz – tzw. hejtowaniu
Dzieci otrzymały wskazówki jak zabezpieczyć urządzenia przed negatywnym skutkiem Internetu np. poprzez specjalne oprogramowanie typu kontrola rodzicielska czy blokada usług Premium - czyli smsów o podwyższonej opłacie. Każdy dziecko za udział w lekcji otrzymało upominek od pracowników UKE.

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy radnej Moniki Gruszczyńskiej.
Niebawem odbędą się analogiczne zajęcia w pozostałych szkołach z terenu Gminy Bliżyn.

FB IMG 1550492707205W dniach 15-17 lutego 2019 r. przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca Sorbin brali udział w 47. Góralskim Karnawale czyli Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych, Popisie Par Tanecznych i Konkursie Tańca Zbójnickiego w Bukowinie Tatrzańskiej. Nasi przedstawiciele Paulina Kucewicz i Zygmunt Wiśniewski wraz z kapelą zaprezentowali swoje umiejętności w Popisie Par Tanecznych.
Komisja Konkursowa w kategorii wiekowej powyżej 40 lat oceniła 9 par tanecznych. Występ pary spotkał się z dużym uznaniem a publiczność bardzo ciepło przyjęła popis reprezentantów Gminy Bliżyn. Naszą parę taneczną nagrodzono pamiątkowym dyplomem oraz podziękowaniami za udział w Góralskim Karnawale.

01 KopiowanieTego samego dnia, co w Nowkach, odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Sorbin, największej pod względem liczby członków jednostki w gminie. Po 33. latach, w związku z objęciem mandatu radnego, z funkcji prezesa, przynajmniej do czasu rozstrzygnięcia Wojewody Świętokrzyskiego, rezygnację złożył prezes Józef Dąbrowski, który został honorowym prezesem.

01W 1969 roku powstała Ochotnicza Straż Pożarna w Nowkach. O tym m.in. oraz o planach na ten rok mówiono podczas zebrania sprawozdawczego, które odbyło się 16 lutego. Gośćmi zebrania byli: wójt gminy Mariusz Walachnia,  przewodniczący rady gminy Jacek Krzepkowski, komendant powiatowy PSP bryg. Marcin Machowski, komendant gminny Zdzisław Kuźdub radny Józef Dąbrowski i sołtys Zuzanna Krzepkowska.

informator

    Archiwum

 

sens odpady

Gminny Ośrodek Kultury

Gminny Osrodek Pomocy Społecznej w Bliżynie

Logo ARR w 1s

CAF w Urzędzie Gminy w Bliżynie

 

2014-10-07 MIR - Banner 300x250

Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej

umws ws baner sipws1

geoportal

wlodawa btn

 

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

obywatel sliderŚwiętokrzyski Urząd WojewódzkiUrząd MarszlkowskiPowiat Skarżyski