20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy
Położenie Gminy: Świętokrzyskie > Powiat Skarżyski

rodzina 500

Wniosek - 500+

przystan-blizyn

595-lat

600-lat

218715 0

stowarzyszenie-jastrzebia

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi nad Kuźniczką

 ula wolska

 

Domek Tkaczki - Muzeum Dawnej Wsi

rot-swietokrzyskie

Stowarzyszenie RDEST

U Źródeł

 

BSC Logo v9

Aktualności

Informujemy, że Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach –  ogłasza nabór wniosków dla zadań realizowanych w ramach programu: „Czyste  powietrze”. W ramach Programu mieszkańcy Naszej gminy mogą ubiegać się o dofinansowanie do wymiany starych kotłów na niskoemisyjne, termodernizacje budynków itp. Pula środków przeznaczonych do wydatkowania na dofinansowanie zadań w formie dotacji wynosi 63 mld zł na przestrzeni 10 lat. Nabór wniosków rozpoczyna się 19.09.2018 r. Szczegółowe informacje tutaj.

dzie tkaczki 2018Aby podkreślić rangę dziedzictwa dla rozwoju Europy Parlament i Rada Unii Europejskiej ustanowiły rok 2018 Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego (ERDK 2018). Celem ERDK jest współpraca na rzecz ochrony, zachowania, ponownego wykorzystania, rozwoju i promocji dziedzictwa Europy. W 2018 roku w całej Europie odbędą się tysiące związanych z tą tematyką wydarzeń dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Poniżej publikujemy reulamin konkursu poezji patriotycznej.

Gminny Ośrodek Kultury w ramach 100.lecia odzyskania niepodległości ogłasza konkurs na krótki film z życzeniami dla Polski pod tytułem "Życzę Ci Polsko...". Szczegóły poniżej.

 

Plakat DrodwW dniu 23 września o godz. 15.00 nastąpi otwarcie kompeksu rekreacyjnego (altana, plac zabaw, silownia). Szczegóły na plakacie.

darmowe kursy językowe

IMG 1764 KopiowanieWe wsi Wołów 20 czerwca zawiązał się Komitet „Stop degradacji wsi Wołów”. Powodem jego powstania był fakt, że znani w powiecie przedsiębiorcy – Halina i Stanisław Ziółkowscy – po ośmiu latach starań, uzyskali pozwolenie na wydobycie piasku. Ale zamiast wydobycia, swe działania rozpoczęli od nawiezienia gruzu, w którym znajdowały się śmieci i odpady, a którym utwardzili wjazd.

Podkategorie

 

 

obywatel slidersuwumwsps